cerusite ایران اسلامی پاکستان پاکستان

cerusite: ایران اسلامی پاکستان پاکستان تروریستی حسن روحانی اقدام تروریستی عملیات تروریستی

گت بلاگز سیاسی سفیر کشور عزیزمان ایران خبر کتبی روحانی به نواز شریف را تسلیم وزارت خارجه پاکستان کرد

سفیر کشور عزیزمان ایران خبر کتبی روحانی به نواز شریف را تسلیم وزارت خارجه پاکستان کرد.

سفیر کشور عزیزمان ایران خبر کتبی روحانی به نواز شریف را تسلیم وزارت خارجه پاکستان کرد

به روایت بخش سیاست خارجی گروه سیاسی کلوب خبرنگاران، مهدی هنردوست سفیر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در پاکستان در ادامه مشورت ها درخصوص پیگیری اتفاق تروریستی اخیر علیه مرزبانان کشورمان، روز جمعه در ملاقات با زن تهمینه جنجوعه قائم مقام وزارت امور خارجه پاکستان ضمن گفت وگو راجع به آخرین پیگیری های به عمل آمده در خصوص این حادثه، خبر کتبی حسن روحانی مدیر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران خطاب به محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان در خصوص این عملیات تروریستی را تسلیم وی کرد.
خانم تهمینه جنجوعه در این ملاقات ضمن تجدید مراتب تسلیت و همدردی عمیق ملت و دولت پاکستان با ملت و دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به مناسبت شهادت تعدادی از مرزبان غیور جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در اتفاق تروریستی در نزدیک مرز پاکستان، بار دیگر بر تعهد این کشور جهت همکاری با مسئولین و نهادهای ذیربط کشور عزیزمان ایران در جهت پیگیری عاجل این اتفاق تروریستی تاکید کرد.

عبارات مهم : ایران

اشرار وابسته به گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل چهارشنبه شب گذشته در اقدامی کور با تیراندازی به سمت نیروهای مرزبانی نیروی انتظامی در نزدیک مرز پاکستان 11 نفر، مشمول بر سه درجه دار و 8 سرباز وظیفه را در منطقه مرزی میرجاوه به شهادت رساندند.
متن خبر مدیر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران خطاب به نخست وزیر پاکستان جناب آقای نخست وزیر
جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همواره ثبات، امنیت و رشد و شکوفایی پاکستان را دستور کار مهم خود در روابط با کشور دوست و همسایه پاکستان می داند و از اینکه بارها به وسیله اشرار مسلح و تروریست های اجاره ای از خاک پاکستان مورد تعرض قرار می گیرد بسیار متاسف هست.
مرزهای دو کشور در طول تاریخ مرزهای امن بوده و ساکنان مرزی که از قرابت های قومی و خویشاوندی برخوردارند، همواره در صلح و آرامش زندگی مسالمت آمیزی داشته اند. خاک کشور عزیزمان ایران هیچگاه علیه همسایگان خود از جمله پاکستان مورد سو ء استفاده قرار نگرفته ولی متاسفانه عدم اقدام و برخورد مورد نیاز باعث خسارات و کشته شدن مرزبانان جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و بعضا مردم بیگناه شده است است.
برای چندمین بار است که تعرضات مشابهی از سوی اشرار و گروه های تروریستی از خاک پاکستان علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران صورت می گیرد و برغم وعده های مقامات مسئول آن کشور همچنان شاهد تکرار این حوادث تلخ هستیم.
متأسفانه امروزه شاهدیم که بعضی کشورها با جنگ های نیابتی خود وحدت دنیا اسلام را نشانه رفته و می کوشند با حمایت از کارها تروریستی، خشونت، نا امنی، فقر و عقب ماندگی را جایگزین رشد و شکوفایی و عزت و بهروزی مردم منطقه کنند. ضمن ابراز نگرانی عمیق و تاسف شدید از تکرار تعرضات تروریستی از خاک پاکستان به خاک جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران انتظار می رود جهت حفظ و ارتقاء روابط خوب و برادرانه دو کشور دستور فرمایید مسببین این اقدام تروریستی تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و به محکمه عدالت سپرده شوند.
سلامت و سعادت جنابعالی و عزت و بهروزی مردم شریف پاکستان را از خداوند متعال آرزومندم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | پاکستان | پاکستان | تروریستی | حسن روحانی | اقدام تروریستی | عملیات تروریستی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog