cerusite ایران اسلامی پاکستان پاکستان

cerusite: ایران اسلامی پاکستان پاکستان تروریستی حسن روحانی اقدام تروریستی عملیات تروریستی

گت بلاگز اخبار پزشکی آلرژی‌های فصل تابستان را بشناسیم

از بیماری‌های هر لحظه در صحنه می‌توان به آلرژی اشاره کرد؛ بیماری که با وجود عوض کردن فصل هم ردپایش دیده می‌شود. ولی آلرژی‌های فصلی با آبریزش و عطسه‌های بی‌جا، ف

آلرژی‌های فصل تابستان را بشناسیم

آلرژی های فصل تابستان را بشناسیم

عبارات مهم : آلرژی

از بیماری های هر لحظه در صحنه می توان به آلرژی اشاره کرد؛ بیماری که با وجود عوض کردن فصل هم ردپایش دیده می شود. ولی آلرژی های فصلی با آبریزش و عطسه های بی جا، فعالیت روزانه فرد را مختل کرده و تنفس راحت و حتی خواب را نیز مختل می کنند. حال پرسش این است که چگونه می توان از بروز و شدت یافتن این امراض پیشگیری کرد؟

دکتر مسعود موحدی – فوق تخصص آلرژی، آسم و ایمونولوژی کودکان در گفت وگو با ایسنا، راجع به علت بروز آلرژی در فصل تابستان گفت: در فصول متفاوت شیوع حساسیت علت های گوناگون دارد. در تابستان دو نوع آلرژی وجود دارد؛ آلرژی های مربوط به فضای بسته ( کولرهای آبی ) و فضای باز ( گرده گیاهان). گرده گیاه های مثل چمن و علف در این فصل باعث ایجاد حساسیت ها در خارج از منزل می شوند.

آلرژی‌های فصل تابستان را بشناسیم

وی همچنین به آلرژن های دیگری که در فضای بسته و داخلی وجود دارند و در همه فصول با آن مواجه هستیم مثل حیوانات دست آموز، حشرات میکروسکوپی( مایت ها) و کپک ها، اشاره کرد.

موحدی با اشاره به اینکه آلرژی در این فصل علائم قابل رویتی دارد، افزود: این حساسیت فصلی با التهاب و ورم چشم ها، آبریزش و گرفتگی بینی و عطسه و در دستگاه تنفسی با تنگی نفس، خس خس کردن سینه و سرفه هراه هست. آبریزش ها و عطسه زیاد در طول روز و گرفتگی بینی هم در شب نمایان می شود.

از بیماری‌های هر لحظه در صحنه می‌توان به آلرژی اشاره کرد؛ بیماری که با وجود عوض کردن فصل هم ردپایش دیده می‌شود. ولی آلرژی‌های فصلی با آبریزش و عطسه‌های بی‌جا، ف

این فوق تخصص آسم و آلرژی جهت پیشگیری از آلرژی های تابستانی توصیه کرد: در صورت بروز علائم مختصر ناشی از گرده گیاه های خاص (علف و چمن) از داروهای ضد حساسیت متفاوت استفاده شود. ولی در صورت بروز تظاهرات شدید باید غیر از دارو، با روش های تشخیصی پزشکی نوع گرده ایجاد کننده حساسیت از بین بردن شود و در صورت ضرورت، ایمونوتراپی (کاهش حساسیت فرد به آلرژن ها) انجام شود. همچنین در رابطه با آلرژی در فضای بسته، باید آلرژن هایی که بیماری را تحت تاثیر می دهند را از زندگی خارج کرد.

وی راجع به آلرژی های پوستی نیز گفت: این آلرژی ها ارتباط کمتری با فصول دارند و زیاد آلرژن های خوراکی باعث پیدایش این نوع آلرژی می شوند.

موحدی همچنین راجع به مایت ها گفت: مایت ها جزو بندپایان و کمتر از یک سوم میلی متر هستند. این آلرژن ها در رختخواب و پرده با پارچه های ضخیم، مبل های کهنه و فرسوده و عروسک های پرزدار و حتی لابهلای کتاب های کهنه موجودند. تظاهرات حساسیت به این حشرات غالبا تظاهرات تنفسی و گاهی تظاهرات پوست است.

آلرژی‌های فصل تابستان را بشناسیم

وی در آخر افزود: جهت پیشگیری از ایجاد حساسیت به مایت ها باید آن ها را با شست وشوی ملحفه و جارو کردن مرتب اتاق ها، از بین بردن عروسک و لباس های پرزدار، از زندگی از بین بردن کرد.

واژه های کلیدی: آلرژی | بیماری | حساسیت | تابستان | تظاهرات | تابستانی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog