cerusite ایران اسلامی پاکستان پاکستان

cerusite: ایران اسلامی پاکستان پاکستان تروریستی حسن روحانی اقدام تروریستی عملیات تروریستی

گت بلاگز اخبار بین الملل ترامپ حامیانش را جهت بدترین سناریو آماده می‌کند

هرچه تخقیقات راجع به مداخله احتمالی روس‌ها در انتخابات آمریکا و نیز همدستی ترامپ با روس‌ها به مراحل نهایی خود نزدیکتر می‌شود، رئیس‌جمهوری آمریکا حامیانش را جهت

ترامپ حامیانش را جهت بدترین سناریو آماده می‌کند

ترامپ حامیانش را جهت بدترین سناریو آماده می کند

عبارات مهم : آمریکا

هرچه تخقیقات راجع به مداخله احتمالی روس ها در انتخابات آمریکا و نیز همدستی ترامپ با روس ها به مراحل نهایی خود نزدیکتر می شود، مدیر جمهوری آمریکا حامیانش را جهت بدترین شرایط آماده می کند.

به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا دوشنبه مجددا رسانه ها را نشانه حمله قرار داد و در بیانات جدیدی مدعی شد که رسانه ها نه تنها میزان حمایت ها از او را کم اهمیت جلوه می دهند بلکه عمدتا تلاش دارند تا حمایت از او را تضعیف کنند.

ترامپ حامیانش را جهت بدترین سناریو آماده می‌کند

این بیانات ۲۴ ساعت بعد از آن مطرح شد که راد جی. روزنستاین، معاون دادستان کل آمریکا در گفت وگویی جنجالی با فاکس نیوز ساندی گفت، اگر شورای خاص که راجع به احتمال مداخله روسیه در انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ آمریکا تحقیق می کند به شواهدی مبنی بر وقوع جرم دست یابد باید طبق وظیفه عاملان را تحت پیگرد قرار دهد. در این تحولات به ظاهر متفاوت، سخت است که پتانسیل یک ترکیب فرار و قابل احتراق را تشخص ندهیم.

وی افزود: از آنجایی که ترامپ هنجارها و فرآیندهای دموکراتیک ما را به طرق متفاوت رو به زوال می گذارد، اغلب به آسانی می توان بر روی هر یک از آنها به صورت جداگانه تمرکز کرد، نه بخشی از داستان بزرگتر.

هرچه تخقیقات راجع به مداخله احتمالی روس‌ها در انتخابات آمریکا و نیز همدستی ترامپ با روس‌ها به مراحل نهایی خود نزدیکتر می‌شود، رئیس‌جمهوری آمریکا حامیانش را جهت

اما روی هم رفته این افراد به نقطه اوج احتمالی اشاره می کنند که در آن ترامپ با افشاگری های تحقیقات رابرت مولر و بررسی دقیق رسانه ها منزوی شده است و به دنبال جلب حمایت طرفدارانش در پشت این ایده است که این نتیجه بیانگر تحمیل پاسخگویی از سوی عملکرد موسسات مدنی نیست، بلکه تلاشی جهت دزدی انتخابات از او و از آنهاست.

کلیان کانوی، مشاور ارشد ترامپ یکشنبه در برنامه “این هفته” ای بی سی، “کل تحقیقات روسیه” را “کلا ساختگی” خواند و گفت نشانه از آن، “توجیه” باخت هیلاری کلینتون هست. این بازتابی از سخنان خود ترامپ است که اخیرا در یک گردهمایی مردمی گفته بود تحقیقات مذکور تلاش می کند تا به رای حامیانش جهت گزینش رهبر منتخب مشروع (مثلا خودش) با یک “داستان جعلی” که “مایه تحقیر کشور و قانون اساسی ما” است “خیانت” کند.

بار دیگر مورد نیاز به ذکر است که تحقیقات مولر این مساله را بررسی می کند که چگونه یک قدرت خارجی متخاصم ممکن است باعث خرابکاری در دموکراسی آمریکا شده است باشد، این که آیا کمپین ترامپ با آن همدستی داشته یا خیر و همچنین واکنش‌ها خود ترامپ بعد از انتخابات زیر ذره بین قرار گرفته است: اینکه اخراج جیمز کومی، مدیر سابق اف بی آی بعد از آنکه مدیر جمهوری آمریکا از او تقاضای وفاداری کرد، بخشی از الگوی انسداد عدالت بوده است یا خیر. نخستین مورد از اینها به وسیله سرویس های اطلاعاتی و شواهد مورد دوم (حداقل در قالب میل به به همکاری) تأیید شده است و سومین مورد از طریق بررسی اخبار به وسیله رسانه های خبری کشف شده است هست. قابل باور نیست که ترامپ به صورت تصادفی روی اعتبار هر دوی این نهادها شک و تردید ایجاد کرده باشد و همزمان او و سخنگویانش همچنان از این مساله به عنوان تلاشی جهت معکوس کردن انتخابات با استفاده از ابزار غیر قانونی یاد کنند.

ترامپ حامیانش را جهت بدترین سناریو آماده می‌کند

این تهدیدی به ایجاد خرابی در سطوح متفاوت هست. ترامپ با توصیف داستان روسیه به عنوان مساله ای تخیلی به دنبال تضعیف اعتبار تلاش هایی جهت مشخص کردن این است که سیستم انتخاباتی آمریکا چگونه می تواند در برابر حملات زیاد آسیب پذیر باشد و جدا و صرف نظر از اینکه چه توصیه ای از واکنش‌ها ترامپ در مبارزات انتخاباتی آموخته شده، احتمال محافظت از سیستم انتخاباتی آمریکا در برابر هرگونه خرابکاری ها در آینده کمتر می شود.

ماحصل تمام این بررسی ها هر چه باشد اگر تحقیقات به سوء واکنش‌ها جدی ترامپ و یا کمپین او پی ببرد و یا حتی مدرکی دال بر سوء رفتاری که جرم نباشد، به دست بیاید، دیگر حدس زدن مابقی اتفاقات کار دشواری نیست. مشاوران ترامپ گاها به ما می گویند که او با تحقیقات مولر همکاری خواهد کرد و احتمال هرگونه تلاش جهت برکناری شورای خاص را رد می کنند. ولی ترامپ قبول کرده است که از دست جف سشنز، دادستان کل دولت خودش خشمگین است که از او در برابر تحقیقات مولر حفاظت نکرد. اینکه ترامپ این مساله را علنا قبول کرده است تنها نشان می دهد که او هیچ حس وظیفه شناسی نسبت به مردم جهت تبعیت از مقررات ندارد و به وضوح هرگونه تلاش جهت پاسخگو دانستن او به مقررات را غیر قانونی می داند.

هرچه تخقیقات راجع به مداخله احتمالی روس‌ها در انتخابات آمریکا و نیز همدستی ترامپ با روس‌ها به مراحل نهایی خود نزدیکتر می‌شود، رئیس‌جمهوری آمریکا حامیانش را جهت

مت لویس، از نویسندگان محافظه کار، سناریویی را مطرح می کند که طبق آن مولر تحت فشار جهت دستیابی به نتیجه به سمت سوءرفتار در پرونده پیش می رود و همین امر به رای دهندگان و حامیان ترامپ بهانه ای قانونی می دهد تا احساس کنند ریاست جمهوری از آنها ربوده شده است است.

تمام حقیقت راجع به آنچه سال ۲۰۱۶ رخ داده معلوم نیست، ولی همچنین این امکان وجود دارد که ترامپ در مواجهه با افشاگری های قانونی و واقعی، طرفدارانش را در تظاهرات هایی که در روزهای اخیر شاهد آن بودیم به دیوانگان خشمگینی تبدیل کند. در همین حال نشانه های جدیدی از تلاش جمهوری خواهان در کنگره وجود دارد تا اگر ترامپ جهت عزل مولر اقدام کرد گام هایی برداشته شود. از طرف دیگر این احتمال هم وجود دارد که آگاهی های زیاد در مورد ناتوانی ترامپ جهت ریاست جمهوری، زیاد تلاش هایش جهت تاثیرگذاری روی نهادهایی که او را پاسخگو و غیر مشروع می شمارند، بی اهمیت کند. ولی ترامپ تاکنون تمام نشانه ها جهت امتحان کردن آنها را از خود نشان داده است و اینکه چنین اقداماتی چه خساراتی را در پی دارد، مشخص نیست.

ترامپ حامیانش را جهت بدترین سناریو آماده می‌کند

واژه های کلیدی: آمریکا | قانونی | تحقیقات | رسانه ها | انتخابات | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog