cerusite ایران اسلامی پاکستان پاکستان

cerusite: ایران اسلامی پاکستان پاکستان تروریستی حسن روحانی اقدام تروریستی عملیات تروریستی

گت بلاگز آذربایجان شرقی افزون بر یک میلیون نفر از مردم آذربایجان شرقی رای دادند

رئیس کمیته مالی و پشتیبانی ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: تا این لحظه بیش از یک میلیون و 20 هزار نفر از واجدین شرایط در استان رای خود را به صندوق های رای

افزون بر یک میلیون نفر از مردم آذربایجان شرقی رای دادند

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛علی نواداد افزود: از ساعات اولیه شروع رای گیری در استان استقبال گسترده ای از سوی مردم انجام گرفته که متفاوت با سال های قبل است.
وی ادامه داد: تمامی شعبات در 21 شهرستان استان با استقبال پرشور مردم مواجه است و علی رغم دوره های قبل مردم از ساعات اولیه در پای صندوق های رای حضور یافته و رای خود را به آخرین ساعات رای گیری موکول نکرده اند.
نواداد گفت: این آمار حاکی از همکاری بالای 35 درصدی در کل استان است که در دوره های ثبل این همکاری در این ساعات اتفاق نیافتاده بود.
وی اظهار کرد: با توجه به این استقابل پرشور از نخستین ساعات رای گیری امروز شاهد یکی از باشکوهترین صحنه های همکاری در انتخابات خواهیم بود.
بر اساس این گزارش، 2 میلیون و 955هزار و 332 نفر از مردم استان آذربایجان شرقی واجد شرایط رأی دادن در انتخابات روز جمعه هستند که 66هزار و 102 نفر از آن ها جهت نخستین بار می توانند در انتخابات شرکت کنند.
برای انتخابات ریاست جمهوری، سه هزار و 241 شعبه و جهت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه سه هزار و 637 شعبه در این استان آینده نگری شده است است.
12هزار و 831 نامزد در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و دِه در آذربایجان شرقی حضور دارند.
522 صندوق اخذ رأی جهت انتخابات میان دوره ای مجلس دهم در 2 حوزه انتخابیه مراغه- عجب شیر و اهر- هریس آینده نگری شده است که 145 صندوق در شهرستان اهر، 100 صندوق در شهرستان هریس، 201 صندوق در شهرستان مراغه و 76 صندوق در شهرستان عجب شیر مستقر است.
20 نفر در حوزه انتخابیه اهر- هریس و 25 نفر در حوزه انتخابیه مراغه- عجب شیر جهت انتخابات میان دوره ای مجلس دهم مسابقه دارند که در نهایت از هر حوزه یک نفر به مجلس شورای اسلامی راه خواهد یافت.
برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در آذربایجان شرقی، 3 میلیون و 145هزار برگ رأی و جهت انتخابات میان دوره ای مجلس، 421هزار برگ رأی تهیه و توزیع شده است است.
انتهای پیام/خ

واژه های کلیدی: صندوق | اسلامی | میلیون | همکاری | انتخابات | آذربایجان | مجلس شورای اسلامی | انتخابات ریاست جمهوری | انتخابات شوراهای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog